Добре дошли в новия сайт на Младежки дом - Търговище

Коледни чудеса

 

Изложба, концерт и награди за "Коледни чудеса"


Над 230 творби бяха представени за участие в Общинския конкурс за коледни картички и украса "Коледни чудеса" на Младежки дом-Търговище. Над 200 деца и младежи се включиха в забавната надпревара. Наградите определи жури в състав: Цончо Денев – художник, директор на Художествена галерия „Никола Маринов”, Галина Абаджимаринова – художник, сценограф на Драматичен театър Търговище, Славка Георгиева – специалист приложни изкуства и ръководител на Клуб „Батик” към Младежки дом Търговище.
Във фоайето пред Концертната зала на Младежки дом бе подредена изложба с творбите на участниците. Последва  празничен концерт и награждаване на отличилите се момичета и момчета. 

В програмата се представиха съставите на Младежки дом - Школа за модерен балет „Вега”, Балетна формация „Търговище”, Детски фолклорен ансамбъл „Шарено герданче”, Вокална студия „Тодоров”, гост бе Невена Пейкова.

 

Всички снимки можете да разгледате ТУК

 


П Р О Т О К О Л

На 10 декември 2013 г. се проведе заседание на журито в Общински конкурс за коледна картичка и украса „Коледни чудеса”, Търговище 2013 в състав:
- Цончо Денев – художник, директор на Художествена галерия „Никола Маринов”
- Галина Абаджимаринова – художник, сценограф при Драматичен театър Търговище
- Славка Георгиева – специалист приложни изкуства и ръководител клуб „Батик” при Младежки дом Търговище

Журито разгледа и оцени:
202 коледни картички на 148 участника и
31 коледни украси на 68 участника
Общо 233 творби на 201 участника

Журито награждава:
- Категория „Коледна картичка” – възрастова група 5-6 клас
I място: Нели Мариянова Енчева – Vб клас, I ОУ
II място: Хриси Огнянова Якимова – Vг клас, I ОУ
II място: Преслава Радославова Пейчева – Vа клас, I ОУ
II място: Анджелина Пламенова Атанасова – Vв клас, I ОУ
III място: Айгюл Ердинг Исмаилова – VIа клас, IV ОУ
III място: Едже Ахмедова Неджибова – VIа клас, I СОУ
III място: Ивелина Николаева Стоянова – Vа клас, I ОУ
III място: Станимира Даниелова Бончева – Vв клас, II СОУ
Поощрение: Йорданка Николова Йорданова – VI клас, III ОУ
Поощрение: Мартин Миленов Дончев – Vб клас, II СОУ
Поощрение: Алнай Тунчеров Хюсеинов – VIа клас, IV ОУ

- Категория „Коледна картичка” – възрастова група 7-8 клас
I място: Емине Федаимова – VIIIб клас, Помощно уч-ще
II място: Нурай Хасанова Хюснюева – VIIа клас, IV ОУ
II място: Илиана Стойкова Аначкова – VII клас, клуб Батик
III място: Алиосман Ридванов – VIIб клас, Помощно уч-ще
III място: Десислава Пламенова Ганева – VII клас, I СОУ
III място: Калин Емилов Зафиров – VIII клас, I СОУ
Поощрение: Йорданка Сергеева Тодорова – VIIIа клас, II СОУ
Поощрение: Миглена Минкова Тодорова – VIIIг клас, II СОУ

- Категория „Коледна украса” – възрастова група 5-6 клас
I място: Даяна Николаева Иванова – Vб клас, I ОУ
Калина Станчева Стойчева – Vб клас, I ОУ
II място: Велислава Пламенова Милева – V, Обединен детски комплекс
II място: Мустафа Ридванов Салимов – VIб клас, IV ОУ
Ереджеб Джемилов Махмудов – VIб клас, IV ОУ
Али Мустафов Алиев – VIб клас, IV ОУ
III място: Веселина Огнянова Иванова – Vб клас, II СОУ

- Категория „Коледна украса” – възрастова група 7-8 клас
I място: Алиосман Ридванов – VIIб клас, Помощно уч-ще
II място: Сиана Йорданова Иванова – VIIIа клас, IV ОУ
III място: Христо Христинов – VIIа клас, Помощно уч-ще
III място: Десислава Пламенова Ганева – VII клас, I СОУ


Специална грамота за колективно участие и отлично изпълнение на ученици от двете възрастови групи Младежки дом връчи на екип от I ОУ „Христо Ботев”, с ръководител Ивалина Белчева.

 

 

 

 

 

"Коледни чудеса 2012" - протокол с награди

 

Раздел: Коледна картичка - възрастова група - 5-6 клас

 

1.Поощрение - Сечил Сунай Хюсеин СОУ за ДУС „Св.Иван

Рилски”

2.Поощрение - Вайде Алибашъ  ОУ”Св.Св.Кирил и  Методий”- с.Дралфа

3.Поощрение - Бейджан Хамидов V кл. , ІV ОУ „Ив.Вазов”

4.Поощрение -  Виолина Стойчева Илиева V,   ІІІ ОУ”П.Р.Слав.”

5.ІІІ място - Бетина Бонева V кл., І СОУ”Св.Седмочисленици”

6.ІІІ място - Стойчо Стилиянов Трифонов V кл., І ОУ”Хр.Ботев”

7.ІІ място - Селин Исуфова Салиева V, ІІ ОУ „Хр.Ботев”

8.ІІ място - Стела Веселинова Кръстева VІ, І СОУ”Св.Седмочисленици”

9.І място - Константина Димитрова Илиева VІ, І ОУ”Хр.Ботев”

10.І място - Мария Руменова георгиева  VІ кл., І СОУ”Св.Седмочисленици”

 

Раздел: Коледна картичка-възрастова група 7-8

 

11.Поощрение - Мехмед Мустафа Мехмед VІІІ клас ОУ”П.Хилендарски”

12.Поощрение - Валентин Мариянов ІІ СОУ „Проф.Н.Маринов”

13.ІІІ място  - Нурсай Несибова ІІ СОУ „Проф.Н.Маринов”

14.ІІІ място - Полина Иванова Александрова VІІ кл.,І ОУ „Хр.Ботев”

15.ІІ място - Елена Руменова Богданова VІІІб , ІІ СОУ

16.ІІ място - Десислава Светославова Стефанова VІІІ б , ІІ СОУ

17.ІІ място - Илинда Евгениева Георгиева VІІ а, І ОУ „Хр.Ботев”

18.І място - Гергана Димитрова Генчева VІІ б, ІІ СОУ”Проф.Н.Маринов”

19.І място - Иван Милков Колев VІІ в, І ОУ „Хр.Ботев”

 

Раздел: Коледна украса - възрастова група – 5 - 6 кл.

 

20.Поощрение - Алиосман Алиосманов -  ПУИ „Д-р П.Берон”

21.Поощрение - Виктория Деянова Тотева   V кл. І СОУ ателие „Приложно изкуство”

22.ІІІ място - Габриела Ивайлова Неделчева V кл.І СОУ ателие „Приложно изкуство”

23.ІІІ място - Ралица Стилиянова Дончева VІ, клуб Батик”

24.ІІ място - Йорданка Янкова  VІ кл. ІІ СОУ „Проф.Н.Маринов”

25.ІІ място - Борислава Пламенова Русева VІІ б ІІ СОУ

26.І място-  Никола Нелев Неделчев VІ б І ОУ „Хр.Ботев”

и Христо Иванов Христов VІкл. І ОУ „Хр.Ботев”

 

Раздел: Коледна украса -възрастова група - 7-8 клас

 

27.ІІІ място  - Деница Стефанова и Десислава Светославова VІІІ,  ІІ СОУ „Проф.Н.Маринов”

28.ІІ място - Калин Емилов Зафиров VІІ а, І СОУ ”Св.Седмочисленици”, ателие „Приложно изкуство”

29.ІІ място - Десислава Николаева Серафимова VІІ б ІІ СОУ

30.І място - Георги Валентинов Георгиев  VІІ в І ОУ „Хр.Ботев”

31. Специална награда за колективна работа се присъжда за „Коледно пано” на VІІ а клас, ІV ОУ ”Ив.Вазов”

 

 

В раздел Коледна картичка  -за преподаватели, чийто ученици

са се представили най-добре в конкурса "Коледни чудеса" -

възр. гр. 5-6 клас - се отличава  Ивалина Белчева- І ОУ и Валентин Тенев- І СОУ.

 

В раздел Коледна картичка - за възрастова група -7-8 клас,

се награждава преподавател, чиито ученици са се представили  най-добре Диана Ангелова –ІІ СОУ

 

В раздел Коледна украса - за преподаватели,

чийто ученици са се справили отлично се награждава  Емил Димитров – ІV ОУ „Ив.Вазов” и Ателие по приложно изкуство към І СОУ „Св.Седмочисленици”

 

 

ГАЛЕРИЯ

 

 

 

"Коледни чудеса" в Младежки дом-Търговище

267 творби бяха представени за участие в Общинския конкурс за коледни картички и украси "Коледни чудеса" на Младежки дом-Търговище. Над 300 деца и младежи се включиха в забавната надпревара. 31 са наградите, които вече са определени от жури в състав: Силивия Малинова - преподавател по изобразително изкуство, Магдалена Стоянова - ръководител на ателие „Шарени пръсти" и Славка Георгиева - ръководител на клуб „Батик".

Автори на картичките и украсата са млади хора от повечето училища в града и от двете основни училища в селата Дралфа и Надарево. Всички те са поканени на изложба, събираща творбите им на едно място във фоайето пред Концертната зала на Младежки дом. Следва голям празничен концерт. И двете инициативи ще се състоят на 17 декември. Коледният концерт е с начален час - 18.00. На него ще бъдат връчени грамоти и предметни награди на авторите на най-добрите картички и украси.

В програмата са предвидени изпълнения на съставите на Младежки дом - Балетна формация „Търговище”, Вокална студия „The Crystals”, Школа за модерен балет „Вега” и Детски фолклорен ансамбъл „Шарено герданче”. За да поздравят участниците, на сцената ще се качат и Невена Пейкова и Сабина Донева - възпитанички на Младежки дом - Търговище, които се представиха отлично в „Гласът на България", а днес учат в Музикалното училище в София.

Инициативата е посветена на Коледните празници и на Европейската седмица на младежка активност и е част от проект “МИКЦ – Търговище - информация и консултация за младите хора“, който се финансира от Националния център „Европейски младежки програми и инициативи” към МОМН и се изпълнява от Сдружение «Мисионис», в партньорство с Младежки дом и Община Търговище.

 

 

Конкурс за коледна картичка и украса 2012

 


МЛАДЕЖКИ ДОМ-ТЪРГОВИЩЕ ОБЯВЯВА 

КОНКУРС ЗА КОЛЕДНА КАРТИЧКА И УКРАСА
“КОЛЕДНИ  ЧУДЕСА”

Могат да се включат ученици  от  пети  до  осми клас

от  всички  училища на гр. Търговище.

Най-добрите предложения ще бъдат наградени

в навечерието на Коледните празници в Младежки дом.

Срок за подаване на творбите -7 декември 2012, ІІІ етаж.

Всеки участник да впише трите си имена, училище, клас и  телефон  за връзка!

За информация: тел.6-51-74

Инициативата е посветена на Европейската седмица на младежка активност и е част от проект “МИКЦ – Търговище - информация и консултация за младите хора“, който се финансира от Националния център „Европейски младежки програми и инициативи” към МОМН и се изпълнява от Сдружение «Мисионис», в партньорство с Младежки дом и Община Търговище.

ето някои от наградените картички през миналата година:


 

„Коледни чудеса” - 2011г.

240 творби, участваха в Общинския конкурс за коледна картичка и украса „Коледни чудеса”, организиран от Младежки дом – Търговище.


Жури:
1.Иван Маджаров   художник
2.Силвия Малинова – преподавател по изобразително изкуство
3.Славка Георгиева – ръководител на клуб „Батик”


Награди:
Раздел: „Коледна картичка” -възрастова група- 5-6 клас
1.І място -Трифон Ивелинов Ботев – 6 в, І ОУ”Хр.Ботев”
2.І място - Иван Милчев - 6 в, І ОУ”Хр.Ботев”
3.ІІ място - Гергана Радославова Пейчева 5в, І ОУ”Хр.Ботев
4.ІІ място - Йордан Николаев Никифоров 5 в, І ОУ”Хр.Ботев”
5.ІІ място - Александър Бисеров Александров 6 б, ІІ СОУ”Проф. Никола Маринов”
6.ІІІ място - Преслава Димитрова Петрова - 6 а, І СОУ „Свети Седмочисленици”
7.ІІІ място - Теодора Николаева Йотова - 5 б, ІІСОУ
8.Поощрение - Марко Розов Юлиянов - ПУИ”Д-р П.Берон”
9.Поощрение - Никола Неделчев 5 б, І ОУ „Хр.Ботев”
10.Поощрение - Таня Хенриете Йоханова  6 б, ІІ СОУ
11.Поощрение - Алекс Красимиров Йорданов  5 в, І ОУ


Раздел:  „Коледна картичка” - възрастова  група  7 – 8  клас

1. І място - Ивета Атанасова Иванова  - 7 в, ІІ СОУ
2.ІІ място - София Милкова Миланова -  7 в, ІІ СОУ
3.ІІ място - Анита Красимирова Петрова - 7 б, ІІ СОУ
4.ІІІ място  - Венцислава Мариянова Иванова  - 7 б, І ОУ


Раздел: „Коледна украса” -  възрастова група 5-6 клас

1.І място - Ивана Радославова -  6 клас , І ОУ „Хр.Ботев”
2.І място - Невена Борисова  - клуб „Батик”
3.ІІ място - Стефани Иванова  - клуб „Батик”
4.ІІ място - Ралица Дончева -  клуб „Батик”
5.Поощрение - Яна Иванова  Лазарова - І ОУ”Хр.Ботев”
6.Поощрение - Жени Герасимова  - І СОУ „Свети Седмочисленици”
7.Поощрение - Стефан Стефанов  - ІІ СОУ”Проф.Н.Маринов”
8.Поощрение - Алиосман Ридванов -  5 б,  ПУИ „Д-р П.Берон”


„Коледна украса” – възрастова група 7-8 клас
1.І място - пано „Елхата” – 8 а кл., ІV ОУ „Ив.Вазов”
2.І място - пано „Къщата” в навечерието на Коледа – 8 а кл., ІV ОУ
3.ІІ място –Тереза Цветелинова Стоева и Мая Пламенова Петрова – 7 а, І СОУ”Свети Седмочисленици”

В раздел „Коледна картичка” – за преподавател, чиито ученици са се представили най-добре в конкурса - във възрастова група 5 - 6 клас е отличена г-жа Ив.Белчева – І ОУ „Хр.Ботев”.
В раздел „Коледна картичка” - възрастова група 7 - 8 клас за преподавател, чиито ученици са се представили най-добре в коледния конкурс грамота получи г-жа Диана Ангелова.
В раздел „Коледна украса” – като преподавател, чиито ученици са се представили отлично в Коледния конкурс бе отличен г-н Емил Димитров от ІV ОУ.

 

назад

Copyright © www.cmditg.com 2017

design compaskom©.