Добре дошли в новия сайт на Младежки дом - Търговище


Национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен

“МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА”

От 1998 година Младежкият дом е организатор и домакин на младежки конкурс за популярна песен. Възникнал като регионален конкурс за авторска песен, постепенно обхватът му се разширява и надхвърля рамките на областта, за да се превърне днес в сериозен национален форум за изява на млади таланти в песенното творчество и изпълнителско изкуство.

VII НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
"МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА"
2009г.

Участват над 70 изпълнители от Варна, Шумен, 
Велико Търново,Ботевград,Севлиево, Горна Оряховица, Разград,
Несебър, Сливен, Каспичан, Силистра, Монтана и Търговище.

Конкурс за индивидуални изпълнители

Първа група от 7 до 9 години :

1 място - Кристияна Стилиян Асенова – Търговище 
1 място - Иван Георгиев Иванов – Горна Оряховица 
2 място - Николай Танев Георгиев – Търговище  
3 място - Любомира Иванова Вушева – Ботевград 
3 място - Богомила Ивайлова Борисова – Шумен

Награда за най - малък участник

Гергана Андреева Маринова - Варна

Втора група от 10 до 13 години :

1 място - Рая Милчева Христова – Търговище  
1 място - Симеон Петев Йовчев – Шумен
1 място - Радостина Владимирова Стоянова – Горна Оряховица 
2 място - Мартин Юлиянов Колев – Несебър

Поощрения : 
Стоислав Любомиров Павлов – Търговище
Ивайло Росенов Петков – Разград

Специална награда от собственика на млекопреработвателно предприятие – с. Давидово – г-н Пламен Ангелов

Деница Стилиянова Денева – Търговище

Специална награда на Застрахователно дружество „Армеец”

Невена Светославова Пейкова – Търговище

Трета група от 14 до 17 години:

1 място - Невена Светославова Пейкова – Търговище 
1 място - Стелиана Христова Христова – Горна Оряховица 
2 място - Красимира Петрова Атанасова – Шумен
2 място - Славина Иванова Калканджиева – Варна
3 място - Деница Стилиянова Денева – Търговище

Поощрения : 
Рая Тодорова Йорданова – Търговище
Десислава Златева Златева – Горна Оряховица 
Роберта    Георгиева Димитрова – Шумен
Кристина Щерионова Събева – Бургас

Награда на Българското национално радио

Красимира Петрова Атанасова – Шумен

Четвърта група от 18 до 25 години :

1 място - Михаела Тинкова Филева – Велико Търново 
2 място – Тени Матео Омеде – Варна 
3 място - Нелиан Ваньо Николова  – Монтана 
3 място - Ива Красимирова Иванова  – Варна

Поощрения:
Йоанна Огнянова Ставрева – Шумен

Награда на Българското национално радио

Ива Красимирова Иванова – Варна

Конкурс за дуети и триа 
Първа група от 10 до 13 години :

1 място - Ивайло Росенов Петков  и Камелия Николова Петрова – Разград 
2 място – не се присъжда
3 място - Мартин Юлиянов Колев и Йоана Живкова Николова – Несебър

Поощрения :
Яна Григорова Караиванова, Симона Станимирова Линова  и Йоана Росинова Хаджиева – Несебър

Втора група от 14 до 17 години :

1 място - Флория Ивелин Цанкова и Стела Василева Георгиева – Севлиево 
2 място - Петя Тихомирова Петрова, Рая Тодорова Йорданова и Невена Светославова Пейкова - Търговище

Трета група от 18 до 25 години :

1 място - Михаела Тинкова Филева и Пламен Бориславов Борисов – Велико Търново
2 място – Моника Тошкова Карагенова и Ивайло Маринов Иванов - Каспичан
3 място - Теди Георгиева Славчева и Тени Матео Омеде – Варна 
3 място - Роберта Георгиева Димитрова и Йоанна Огнянова Ставрева – Шумен

Награда на Община Търговище – Стелиана Христова Христова – Горна Оряховица

Награда на Младежки дом - Търговище - Тени Матео Омеде - Варна

Награда на магазини "Германос" – Михаела Тинкова Филева – Велико Търново

ГРАН ПРИ 2009 – АНА- МАРИЯ АЛЕКСАНДРОВА ЯНАКИЕВА – ВАРНА

Жури :

Председател : МИМИ ИВАНОВА 
РАЗВИГОР ПОПОВ 
МАЯ РАЙКОВА 
ПРОФ. МАРИЯ ГАНЕВА
ДЕСИ ДОБРЕВА

VI НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
"МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА"
12 - 13 АПРИЛ 2008 г.

Участват над 100 изпълнители от Бургас,Варна, Шумен, Добрич,Велико Търново,Пловдив,София, Горна Оряховица, Разград,
Казанлък, Нови пазар, Мездра, Омуртаг и Търговище.

Конкурс за индивидуални изпълнители
Първа група от 7 до 9 години :

1 място – Катерина Йорданова – Разград 
2 място – Николай Георгиев – Търговище 
2 място – Яница Стаменова – Търговище
3 място – Ивона Йовчева – Шумен

Поощрения :
Иван Иванов – Горна Оряховица
Викторио Ангелов – Шумен

Награда на Ново Радио Търговище

Иван Иванов – Горна Оряховица

Награда на БТК Мобайл ЕООД за най - малък участник

Йоана Евгениева – Търговище

Втора група от 10 до 13 години :

1 място -Богомил Бонев - Г.Оряховица
2 място - Деница Денева – Търговище 
2 място - Тино Вичев – Варна 
3 място - Рая Христова – Търговище 
3 място - Ана - Мария Янакиева – Варна

Поощрения :
Ива Ангеличева – Велико Търново 
Божена Василева – Добрич 
Симеон Йовчев – Шумен

Специална награда от собственика на Мандра – с. Давидово – г-н Пламен Ангелов

Деница Денева – Търговище

Специална награда на „Армеец” за най – артистично присъствие

Тино Вичев – Варна

Трета група от 14 до 17 години:

1 място - Михаела Филева – Велико Търново 
2 място - Красимира Атанасова – Шумен
3 място - Стилиана Христова – Горна Оряховица 
3 място - Ванеса Илиева – Велико Търново 

Поощрения :
Християна Дънкова – Добрич 
Йоанна Ставрева – Шумен

Награда на Българското национално радио

Михаела Филева – Велико Търново

Специална награда на „Армеец” за най – артистично присъствие

Йоанна Ставрева – Шумен

Специална награда на магазин "Каприз"

Стелиана Христова – Горна Оряховица

Специална награда на Интер - ресторант Янакиев "Стил" ЕООД

Станислава Стефанова – Търговище

Четвърта група от 18 до 25 години :

1 място – не се присъжда 
2 място – Тюркян Исмаил – Шумен
3 място – не се присъжда

Награда на БТК Мобайл ЕООД

Тюркян Исмаил – Шумен

Конкурс за дуети и триа 
Първа група от 10 до 13 години :

1място – Славена Перчемлиева и Тино Вичев – Варна 
2 място – Камелия Петрова и Ивайло Петков – Разград 
3 място – не се присъжда

Поощрения :
Иво Добрев и Виолета Иванова – Добрич 
Цвета Маринова, Николай Марков и Веселина Гайдарова – Добрич 
Никола Николов, Камелия Петрова и Ивайло Петков – Разград

Втора група от 14 до 17 години :

1 място – Йоанна Ставрева и Роберта Димитрова – Шумен
2 място – Ева – Мария Петрова и Христо Даскалов – Добрич
3 място – Петя Тихомирова и Рая Тодорова – Търговище

Поощрение:

Пламен Добрев , Христо Даскалов и Иван Лазаров – Добрич

Награда на Българското национално радио:

Ева – Мария Петрова и Христо Даскалов – Добрич

Трета група от 18 до 25 години :

1 и 2 място – не се присъждат 
3 място – Сияна Ангелова и Николай Николов – Шумен

Награда на магазини Германос – Ева – Мария Петрова – Добрич
Награда на Община Търговище – Пламен Борисов – Велико Търново 
Награда на фирма "Гласко" ООД за Любимец на публиката – Християна Дънкова – Добрич

ГРАН ПРИ 2008 – АНТОНИЯ МАРКОВА – ПЛОВДИВ

Жури :

Председател : Маргарита Хранова 
Димитър Гетов 
Мая Райкова
Кристиан Белев 
Саша Петрова

V НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС
ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
„МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА” 
21 – 22 АПРИЛ 2007 г.

Участват над 90 изпълнители от Бургас, Варна, Русе, Шумен, Добрич,Перник, Велико Търново,Тутракан, Пловдив,София, Горна Оряховица, Сливен, Ямбол, Карнобат, Разград, Белослав, Силистра, Казанлък и Търговище

Конкурс за индивидуални изпълнители 
Първа група от 7 до 9 години :

1 място – Камелия Петрова - Разград
2 място – Ана-Мария Янакиева - Варна
3 място – Яница Стаменова - Търговище
3 място – Ванеса Христова – Варна
поощрение - Евгени Игнатов – Г.Оряховица
поощрение - Александър Георгиев – Пловдив

Втора група от 10 до 13 години :

1 място – Доротея Димитрова – Русе
2 място – Мартин Василев – Добрич
2 място - Симеон Желязков - София 
3 място - Борислава Китанова - Бургас
поощрение - Мертол Харун - Шумен
поощрение - Деница Денева - Търговище
поощрение - Симеон Йовчев – Шумен

Трета група от 14 до 17 години:

1 място - Никола Чочев - Г.Оряховица
2 място - Красимира Атанасова – Шумен
2 място - Християна Дънкова – Добрич
3 място - Лилия Стоянова – Варна
3 място - Шанел Реджеб – Варна
поощрение - Полина Казакова - Търговище
Награда на БНР - Нина Илиева - Разград

Четвърта група от 18 до 25 години :

1 място – Красимира Славова – Шумен
2 място – Антония Маркова - Пловдив
2 място – Иванна Йорданова - Разград
3 място – Тюркян Исмаил – Шумен

Конкурс за дуети
Първа група от 10 до 13 години :

1място – Татяна и Симеон Желязкови – София
2 и 3 място – не се присъждат
Специална награда - Силвана и Гергана Великови - Добрич

Втора група от 14 до 17 години :

1,2 и 3 място – не се присъждат
Специална награда - Вяра Пенчева и Мартин Василев – Добрич

Трета група от 18 до 25 години :

1,2 и 3 място – не се присъждат 
Специална награда - Антония Калдарева и Мартин Александров -Тутракан

Награда на магазини Германос – Никола Чочев – Г.Оряховица
Награда на Община Търговище – Антония Маркова - Пловдив
Гран при 2007 – Жулиета Лазарова - Русе

Жури :

Председател Тони Димитрова
Пламен Ставрев
Мая Райкова
Петър Писарски
Цветелина Христова

IV НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС
ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
„МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА” 
29 – 30 АПРИЛ 2006г.

Участват над 80 изпълнители от Бургас, Варна, Русе, Шумен, Добрич, Велико Търново, Пловдив, София, Горна Оряховица, Сливен, Ямбол, Карнобат, Разград, Перник и Търговище.

Конкурс за индивидуални изпълнители 
Първа група от 7 до 9 години :

1 място – Яница Стаменова - Търговище
1 място – Николай Будуров - Бургас
2 място – Доника Статиева – Бургас
2 място – Рая Христова - Търговище
3 място – не се присъжда

Втора група от 10 до 13 години :

1 място – Станоела Ингилизова - Сливен 
2 място – Шанел Реджеб - Варна
3 място – Кръстияна Кръстева – В.Търново
поощрение – Атанас Цветков – Търговище 
поощрение - Вяра Пенчева - Добрич
поощрение - Мартин Василев – Добрич
поощрение - Доротея Димитрова – Русе
поощрение - Божена Василева – Добрич
Награда на НРТ – Полина Казакова – Търговище

Трета група от 14 до 17 години :

1 място – Мирослав Станчев - Бургас
2 място – Николай Манолов – Г.Оряховица
3 място – Красимира Славова - Шумен
3 място – Мина Пенкова - Бургас
поощрение – Десислава Петрова - Варна
поощрение - Деян Дженков - Бургас
поощрение - Преслава Кръстева – Г.Оряховица

Четвърта група от 18 до 25 години :

1 място – Нора Караиванова – Г.Оряховица
1 място – Алескандър Байчев - Добрич
2 място – Антония Маркова - Пловдив
2 място – Георги Костадинов – Добрич
2 място – Стоянка Неделчева - Добрич
3 място – Петя Димитрова - Търговище
поощрение – Ирина Иванова – Търговище
поощрение - Лилия Желева - Карнобат

Конкурс за дуети 
Първа група от 10 до 13 години :

1, 2 и 3 място – не се присъждат

Втора група от 14 до 17 години :

1 място – не се писъжда
2 място – Мина Пенкова и Мирослав Станчев - Бургас
3 място – Мирослав Станчев и Деян Дженков – Бургас

Трета група от 18 до 25 години :

1,2 и 3 място – не се присъждат


Награда на Община Търговище – Мирослав Станчев - Бургас
Гран при 2006 – дует Нора Караиванова и Николай Манолов – Г.Оряховица

Жури :

Председател Нели Рангелова
Миглена Ценова 
Алекс Нушев
Мая Райкова
Саша Петрова

III НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС
ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
„МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА” 
9 – 10 АПРИЛ 2005г.

Участват над 70 изпълнители от Бургас, Варна, Русе, Шумен, Добрич, Велико Търново, Пловдив, София, Горна Оряховица, Сливен, Ямбол и Търговище.

Конкурс за индивидуални изпълнители

Първа група от 6 до 9 години :

1 място – Дивна Станчева - Русе
2 място – Деница Денева - Търговище
2 място – Силвия Сашева – Шумен
3 място – не се присъжда
поощрение – Ана – Мария Янакиева - Варна

Втора група от 10 до 13 години :

1 място – Роберта Димитрова - Шумен
1 място – Мартин Василев - Добрич
2 място – Сияна Ангелова - Шумен
3 място – София Петрова – Русе
поощрениe – Николета Василева – Търговище 
поощрениe - Вяра Пенчева - Добрич

Трета група от 14 до 17 години :

1 място – Александър Байчев – Добрич
2 място – Мирослав Станчев - Бургас
3 място – Петя Димитрова - Търговище
3 място – Преслава Кръстева – Г.Оряховица
поощрениe – Диляна Донева – Ст.Загора
поощрениe- Боряна Бонева – Г.Оряховица

Четвърта група от 18 до 25 години :

1 място – Антония Маркова - Пловдив
2 място – Георги Костадинов - Добрич
3 място – Жулиета Лазарова – Русе


Конкурс за дуети 
Първа група от 7 до 14 години :

1 и 2 място – не се присъждат
3 място – Атанас Трифонов и Виктория Атанасова – Търговище
3 място – Ася Колева и Божена Василева – Добрич
3 място – Дарена Йорданова и Ана – Мария Янакиева – Варна

Втора група от 15 до 20 години :

1 място –Нора Караиванова и Николай Манолов – Г.Оряховица
2 място – Мина Пенкова и Мирослав Станчев - Бургас
3 място – Евелина Костадинова и Радостин Урдов – Бургас


Конкурс за вокални групи

Втора група от 15 до 20 години :

1 място – квартет „Розов свят” – Ст.Загора

Награда на Община Търговище – Стоянка Неделчева
Гран при 2005 – дует Стоянка Неделчева и Александър Байчев

Жури :

Председател Здравко Желязков
Катя Михайлова
Мая Райкова
Саша Петрова
Мариана Хаджиева

II НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС
ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
„МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА” 
24 – 25 АПРИЛ 2004г.

Участват над 70 изпълнители от Бургас, Варна, Русе, Шумен, Добрич, Велико Търново, Пловдив, София, Горна Оряховица, Сливен, Ямбол, Омуртаг и Търговище.

Конкурс за индивидуални изпълнители

Първа група от 6 до 9 години :

1 място – Атанас Трифонов - Търговище
2 място – Александра Петкова – В.Търново
3 място – Силвия Сашева - Шумен
Награда на НРТ – Янина Петрова – Омуртаг

Втора група от 10 до 13 години :

1 място – София Петрова - Русе
2 място – Пола Веселинова - Добрич
3 място – Роберта Димитрова - Шумен

Трета група от 14 до 17 години :

1 място – Весела Желева – Шумен
2 място – Елена Иванова – Добрич
3 място – Ана Шаркова – Пловдив
3 място – Стоянка Неделчева – Добрич
поощрение – Георги Костадинов – Добрич

Четвърта група от 18 до 25 години :

1 място – Жулиета Лазарова – Русе
2 място – Петя Данкова – София
3 място – Димитър Атанасов - Бургас

Конкурс за дуети 
Първа група от 7 до 14 години :

2 място – Борислава Китанова и Венцислав Дуков – Бургас

Втора група от 15 до 20 години :

1 място – Георги Костадинов и Александър Байчев – Добрич
2 място – Розина и Нора Караиванови – Г.Оряховица
3 място – Диляна Вълчева и Димитър Трифонов – Бургас


Конкурс за вокални групи
Първа група от 7 до 14 години :

2 място – ДВГ „ Детски смях” – Търговище

Втора група от 15 до 20 години :

1 място – ВС „ Нова музика” – Г.Оряховица

Награда на Община Търговище –Пламен Пътов
Гран при 2004 – Пламен Пътов

Жури :

Председател Красимир Гюлмезов
Виолета Гюлмезова
Христо Паскалев – Паскал
Саша Петрова
Мариана Хаджиева

I НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС
ЗА МЛАДИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН
„МАГИЯТА НА ПЕСЕНТА” 
3 – 4 МАЙ 2003г.

Участват над 60 изпълнители от Бургас, Варна, Русе, Шумен, Добрич, Велико Търново, Сливен, Ямбол и Търговище.

Конкурс за индивидуални изпълнители

Първа група от 9 до 12 години :

1 място – Мина Пенкова – Бургас
2 място – София Петрова – Русе
3 място – Доротея Ненова – В.Търново
поощрение – Мартин Василев – Добрич

Втора група от 13 до 17 години :

1 място – Александър Байчев – Добрич
2 място – Станислава Галинова – Варна
3 място – Димитър Трифонов – Бургас
поощрение – Александър Стайков – Русе
поощрение - Велизара Дончева – Добрич

Трета група от 18 до 25 години :

1 място – Жулиета Лазарова – Русе
1 място – Стефка Емилова – Търговище
2 място – не се присъжда
3 място – Ирина Иванова - Търговище

Конкурс за дуети,триа и вокални групи 

1 място – Трио – Милица Трендафилова, Александра Петкова
и Десислава Желязкова – В.Търново

2 място – Дует – Мария Трифонова и Димитър Красимиров – Търговище
3 място – ВГ „ Сладурите” – Търговище
3 място – ДВГ „ Детски смях” – Търговище

Награда на Община Търговище – Жулиета Лазарова

Гран при 2003 – Стефка Емилова

Жури :

Председател Милица Божинова
Асен Масларски
Юлия Панова
Нина Николова
Ники Лозанов

2002 г.
V РЕГИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА АВТОРСКА и ПОПУЛЯРНА ПЕСЕН

Конкурс за авторска песен

Първа група от 10 до 13 години :

1 място – Николета Василева
2 място – Рая Тодорова
3 място – Деница Симеонова и Рая Тошева

Втора група от 14 до 17 години:

1 място – Михаела Винх Чан 
2 място – Ваня Жекова
3 място – Диляна Георгиева

Трета група от 18 до 25 години:

1 място – Ирина Иванова
2 място – Валентина Добрева
3 място – не се присъжда


Конкурс за популярна песен

Първа група от 10 до 13 години :

1 място – Емона Шейтанова
2 място – Димитър Николов
3 място – Димитър Красимиров
поощрение – Девина Петрова

Втора група от 14 до 17 години:

1 място – Михаела Винх Чан
2 място - Снежина Николова
3 място – Славея Христова

Трета група от 18 до 25 години:

1 място – Ирена Пламенова
1 място – Добромир Попов
2 място – не се присъжда
3 място – Албена Табашка

Вокална група „Славейче” – 1 място

Жури :

председател Нели Червенакова 
Екатерина Милиславова
Светлана Шейтанова
Грета Неделчева
Станимир Станимиров

2001 г.
IV РЕГИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА АВТОРСКА ПЕСЕН

Първа група от 10 до 14 години :

1 място – Михаела Винх Чан
2 място – Славея Христова
3 място – Димитър Николов

Втора група от 15 до 19 години:

1 място – Ирена Пламенова 
2 място – Цветина Ванева
3 място – Теодора Николова
поощрение – Саадет Мизинова

Трета група от 20 до 30 години:

1 място – Ангелина Панайотова
2 място – Албена Табашка 
3 място – Добромир Попов

Награда на публиката – Цветина Ванева

Жури :

председател: Нелко Коларов
Ваня Иванова
Екатерина Милиславова
Саша Петрова
Нина Николова

 

 

 

 

 

2000 г.
III РЕГИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА АВТОРСКА ПЕСЕН

Първа група от 10 до 13 години :

1 място – Михаела Винх Чан
2 място – Габриела Радева

Втора група от 14 до 17 години:

1 място - Стефка Емилова
2 място – Теодора Николова
3 място – Ненчо Стефанов 
3 място - Анета Филипова
поощрения – Ирена Пламенова и Богдана Тодорова

Трета група от 18 до 25 години:

1 място – Нели Максимова
2 място – Галя Тодорова
3 място – Венета Иванова

Група „Ребъл” 1място

Награда на публиката – Стефка Емилова

Жури :

председател Ваня Иванова
Румяна Николова
Ивана Илева
Дамян Казаков
Даниела Марчева

1999 г.
II РЕГИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА АВТОРСКА ПЕСЕН

Първа група от 10 до 13 години :

1 място – Ненчо Стефанов
2 място – Нели Стефанова
3 място – Анна Йовева
3 място – Александра Голешева

Втора група от 14 до 17 години:

1 място - Богдана Тодорова
2 място – Галя Тодорова
3 място – Мая Георгиева

Трета група от 18 до 25 години:

1 място – Нели Максимова
2 място – Владимир Радев
3 място – Венета Иванова

Група „Ребъл” 1място

Награда на публиката –Богдана Тодорова

Жури : председател Красимира Коларова
Стефка Петкова
Марияна Хаджиева
Маргарита Стефанова
Цветелина Христова

1998 г.   I РЕГИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА АВТОРСКА ПЕСЕН

Първа група от 10 до 13 години :

1 място – Веселка Куцарова
2 място – Свилен Радичков
3 място – Ненчо Стефанов

Втора група от 14 до 17 години:

1 място – Наталия Тенева
2 място – Десислава Радославова
3 място – Петя Йовчева

Трета група от 18 до 25 години:

1 място – Атанас Петров
2 място – Петър Лазаров
3 място – Ивалин Иванов

Награда на публиката – Наталия Тенева

Жури : председател Красимира Коларова
Стефка Петкова
Яна Ленкова
Ася Атанасова
Диана Найденова

назад

Copyright © www.cmditg.com 2017

design compaskom©.