Добре дошли в новия сайт на Младежки дом - Търговище

Балетна формация "Търговище" с отлично представяне на международен конкурс

 

Балетна формация "Търговище" към Младежки дом – Търговище, с ръководители Мариам Макарнаян и Севдалина Стойчева, се завърна от mOvmnt International Dance Competition - Русе с 26 награди.

Съставът участва в международния балетен конкурс с 21 танца, 7 от които показани за първи път на сцена пред публика, като цяло или в този състав на групата.

Над 1200 бяха участниците в двудневния танцов маратон, от България, Румъния, Русия, Сърбия, Гърция, Италия и др. Журито също бе международно.

Ето и наградите по танцови категории и възрастови групи:
·       В танцова категория „Балет”, соло, деца, при 67 участника в групата Йоана Антонова бе класирана на 10-то място с танца „Вариация със звънчета”. За това си изпълнение тя бе отличена със специална награда участие в танцов лагер и конкурс в Сан Франческо Ди Паола – Италия.
·       В същата категория Калина Стайкова бе класирана също на 10-то място с изпълнение на вариацията „На фея нежност”.
·       В танцова категория „Балет”, соло, юноши, Бусе Йълдъз се класира на 9-то място с танцова вариация „Италиана”
·       В танцова категория „Балет”, дуети, деца – трето място за танца „Кукли” на Калина Стойкова и Йоана Антонова
·       В танцова категория „Балет”, дуети, юноши – първа награда спечелиха Бусе Йълдъз и Дилек Мехмедова с танца „Болеро”
·       В танцова категория „Балет”, групи, деца – второ място за танца „Музикален момент”
·       В танцова категория „Балет”, групи, сеньори – трето място за танца „Токата и фуга”
·       В танцова категория „Балет”, формации, мини – втора награда за танца „Първите цветя на пролетта”. Най-малките ни балерини излязоха за първи път на палци пред международна публика и бяха единствени в групата си.


·       В танцова категория „Балет”, формации, деца – първа награда спечелиха отново момичетата от Балетна формация „Търговище” с танца „Полонез”.Същия танц бе отличен със специална награда – 50% от таксата за участие в летен семинар в Италия.

·       В танцова категория „Балет”, формации, юноши – втора награда за танца „Серенада” и специална награда за 100% безплатно участие в уъркшоп в Италия
·       В танцова категория „Балет”, продукция, деца – първа награда за танца „Цвтно вдъхновение”.


·       В танцова категория „Характерни танци”, формации, деца – пето място за танца „Тарантела”
·       В танцова категория „Характерни танци”, групи, юноши – втора награда за танца „Катюша”
·       В танцова категория „Характерни танци”,групи, сеньори – първа награда за „Индийски танц”
·       В танцова категория „Характерни танци”, формации, юноши – втора награда за „Китайски танц”
·       В танцова категория „Характерни танци”, формации, сеньори – втора награда за „Фраменко”
·       В танцова категория „Характерни танци”,продукция, деца – първа награда за съвсем новия танц на състава „Берьозка”.


·       В танцова категория „Модерн”, соло, юноши – пето място за танца „Сън” на Бусе Йълдъз при 63 участника
·       В танцова категория „Модерн”, групи, сеньори – втора награда за другия съвсем нов танц на състава „Мъртва тишина”

·       В танцова категория „Оупън”, групи, сеньори – първа награда за танца „Буря”
·       В танцова категория „Акро”, групи, юноши – първа награда за танца „Last moment”

·       Две специални награди са присъдени за цялостно представяне на състава – 50% безплатно участие на Балетната формация в II EGIPT DANCE CAMP през юли и 50% стипендия за участие в MAADE DANCE WEEK през август.

 

Всички снимки можете да разгледате тук: ГАЛЕРИЯ

 

 

 

назад

Copyright © www.cmditg.com 2018

design compaskom©.