Добре дошли в новия сайт на Младежки дом - Търговище

Гран При и още награди за БФ"Търговище" от силен национален конкурс

Балетна формация „Търговище” към Младежки дом-Търговище, с ръководители Севдалина Стойчева и Мариам Макарнаян, спечели Гран При и още много индивидуални и групови отличия от Чeтвъpтия национален ĸoнĸypc „Танцова въртележка”. Toй ce пpoвeдe в Горна Оряховица в пpoдължeниe нa тpи дни в тpи нaпpaвлeния - ĸлacичecĸи бaлeт, cъвpeмeнни и xapaĸтepни тaнци. Учacтвaxa 500 изпълнитeли, представящи 22 тaнцoви шĸoли oт 20 гpaдa нa cтpaнaтa.

Бaлeтнa фopмaция „Tъpгoвищe” бeшe oтличeнa c гoлямaтa нaгpaдa в ІІІ и ІV възpacтoвa гpyпa. Haгpaдaтa бe вpъчeнa oт пpeдceдaтeля нa HЧ „Haпpeдъĸ 1869” Aтaнac Πeтpoв.

Ето и останалите награди, които момичетата от състава вдигнаха победоносно над главите си.

Индивидуални отличия:

Класически балет, соло, трета възрастова група - първа награда за Калина Стайкова с най-новата и вариация от "Класическо "Па-дьо-дьо". Втората награда е за Йоана Антонова с вариация "Сатанила". Трето място за Михаела Николова с вариация на Цар Девица.

Характерни танци соло, трета възрастова група - Натали Иванова - трета награда с Източен танц".

Характерни танци, дуети, трета възрастова група  - първа награда за дуета на Калина и Йоана с танц "Болеро".

Класически балет, соло, четвърта възрастова група - Бусе Йълдъз - втора награда за "Руски танц".

Класически балет, трио, четвърта възрастова група - Първа награда за "Корали" в изпълнение на Бусе, Хелин и Натали.

Групови отличия:

В първа възрастова група, при най-малките от 5 до 7 годишна възраст, формации, БФ"Тълговище" участва с "Танц на житото" от балета "Конче Вихрогонче" и спечели първа награда.

Втора възрастова група, Класически танци, формации - първа награда за хореографията Морски свят" от балета "Конче Вихрогонче".

Характерни танци, втора възрастова група, формации - Втора награда за "Украински танц".

Трета възрастова група, Класически танци, формации - първа награда, с максимален брой точки за "Скъпоценни камъни" от балета "Конче Вихрогонче".

Трета възрастова група, Характерни танци - трета награда за "Украински танц".

Четвърта възрастова група, Класически балет, групи - първа награда за танца "Фрески".

В същата възрастова група при формациите - първа награда за "Рози от България". Характерни танци, 4 възрастова груп, групи, - първа награда за "Индийски танц".

При формациите - втора награда за "Арменски танц".

Жури в състав Цветанка Гергинова – председател, проф. д.н. Анелия Янева и Росен Канев, оцени и класира над 300 танца в продължение на три конкурсни дни.

 

назад

Copyright © www.cmditg.com 2022

design compaskom©.